OBJEKT N-S 82
ŽSV Náchod
Objekt
N-S 82
Název
Březinka
Typ
IDkOs
Odolonost
II
Provedení
lomený L
Kubatura
1.365 m3
Stav objektu k 1.10.38
Osádka
32 mužů
Jednotka
7.r III./18.
Betonáž
4.-9.10.1937
Zbraně (L)
L1,M
Zbraně (P)
D,D
Zbraně (N)
4
Granat.skluzy
2
Pancíř (L)
ZD 3-4
Pancíř (LS)
Pancíř (SP)
Pancíř (P)
ZN 3-3
Poznámky
stupňovitý (P), rekonstruován KVH Náchod, muzeum, maketa zvonu, výbava ...
Dobový snímek objektu [klikni pro zvětšení]
Půdorys horního patra [klikni pro zvětšení]
Komentáře k objektu N-S 82 : Přidat nový komentář

29.4.2010  ::  poslal Pavel Topka, KVH Náchod

Dobrý den, k poslednímu komentáři - chápu, že brněnská lafeta v objektu TO překvapí, bohužel se ale nedochoval ani jediný kus lafety pro TK pod beton a dokonce ani výkresová dokumentace, podle které by bylo možno lafetu vyrobit. Snažíme se na tom pracovat, ale nejde to tak rychle, jak bychom si sami přáli. Proto je tam zatím jako provizorium ta brněnka.

1.3.2010  ::  poslal Michal, ŘOP

Krásný oběkt, fakt radost pohledět, jen mě zarazila Brněnka ve střílně D

13.12.2009  ::  poslal Hájek

Letní návštěva = hluboký dojem a nádherný zážitek.

24.8.2008  ::  poslal Jirka

Moc děkuji všem co se starají o březinku.Velice krásná expozice.Sice jsou tu určité nedostatky,ale vše se nedá udělat hned a okamžitě.Lajkum je to jedno a nám bunkrákum je jasné že cokokyv dobového sehnat není jednoduché natož to ještě instalovat.Jsou to hodiny a hodiny mravenčí práce a usilí.Čest vám z Březinky že jste pěchotní srub dostali do této podoby.Přeju mnoho úspěchů ve vaší činosti a spoustu spokojených návštěvníků.A už teď se těším na další návštěvu.

23.8.2008  ::  poslal Tom

Myslím, že muzeum v tvrzi Dobrošov je velmi hodnotné a kromě zpřístupnění dalších částí podzemí není třeba nic předělávat. Jedná se přece o rozestavěnou tvrz a takovou by měla i zůstat. Březinka je něco jiného. Děkuji oběma za krásné zážitky při jejich návštěvě!

30.12.2007  ::  poslal Honza

Zdravím! Děkuji p. Horákovi za upřesnění, řekl to velmi přesně, muzeum má své placené lidy, tedy nás - průvodce, ale bohužel, naše vedení nám diplomaticky řečeno dost svazuje ruce. Nás také velmi štve neustále od náštěvníků slyšet, já tu byl před tolika a tolika lety, pořád je to tu samé, jenže, co my s tím naděláme. Nám nezbývá nic jiného než si tyto akce sami organizovat, jako příklad třeba rekonstrukce ne moc povedených maket kasematní houfnice vzor 38, kolega sehnal co šlo a pak jsme se do toho pustili, opět za vlastní peníze, ve svém volném čase... A to platí i o ostatních věcech, chápeme, že na celku to moc nezlepší, ale alespoň je snaha, jako jeden kolega vysekal střílnu pro lehký kulomet na Můstku a tak dále... Ale jak říkám, nás samonté to štve, ta neochota vyšších míst přidat peníze, které by se na to určitě našli, na generální opravy a zlepšení expozice pro lidi... zdraví vás kolektiv průvodců pevnosti Dobrošov

30.12.2007  ::  poslal tomáš

vím že to sem nepatří,ale na N-S 48 není nic nechvalného.svoje mindráky z osádky ať si beny řeší jinde.

29.12.2007  ::  poslal beny

Děkuji anonymusovi za odpověď.Nikoho jsem neobvinil,napsal jsem pouze svůj názor.Postřelená svině nejvíc křičí.Vím moc dobře co se děje na tvrzi Skutina.Jak se řeší střelba z SA58,jízda s BVP(již minulostí) i to jak se řeší celkové chování.Z doslechu i to, kde byla viděna zelená dvanda,co se tam ztratilo.Před rokem jsem byl na řopikách v severních čechách.I tam znají tvrz Skutina,bohužel jen z té špatné stránky.

28.12.2007  ::  poslal anonymous

Prosím tzv. bunkráka Bennyho ať se neotírá o Skutinu a z ničeho ji neobviňuje.Ty kluci za ten řopík nemůžou,takovouhle p......u nůže napsat jenom magor.

28.12.2007  ::  poslal beny

Na tvrzi Dobrošov jsem byl po 25 letech.Nic se tam skoro nezmněnilo,co se týče vybavení objektu.Plně souhlasím s panem Horákem.Na váš objekt jezdím v posledních letech pravidelně se svým synkem.Opravdu jde o jeden z nejlépe vybavených objektů.Vždy také navštívíme velmi pěkné muzeum na sousedním objektu 81.Na jaře jsme navštívili i váš řopík č.56.Byli jsme opět velmi spokojeni s výkladem i s ukázkou improvizace pro lehký kulomet.Na podzim jsme opět šli kolem této pevnůstky a zjistily jsme,že pancéřové dveře jsou vyříznuté autogenem.To někdo vykradl?Vím,že vedle je nechvalně známý objekt 48,o kterém mám své mínění.Odepište prosím třeba jen na můj email.beny700@seznam.cz.Díky a na jaře se za vámi zase vydáme.

22.12.2007  ::  poslal anonymous

K níže uvedenému mailu bych rád upřesnil, že N-S 82 Březinka je ve správě Klubu vojenské historie Náchod, jedná se o občanské sdružení. Tvrz Dobrošov spravuje Regionální muzeum Náchod (dříve Okresní muzeum Náchod), což je státní muzeum, kde je zřizovatelem Královéhradecký kraj. Zatímco Březinka je spravována výhradně dobrovolníky, kteří zajišťují veškeré činnosti mimo svá povolání, ve svém volném čase, Dobrošov má svůj placený aparát včetně průvodců, kteří ovšem občas dochází na Dobrošov vypomáhat i mimo své splacené služby. Myslím, že z níže uvedeného anonymního mailu to nebylo tak úplně jasné. Aleš Horák

10.12.2007  ::  poslal anonymous

pokud jsem ještě někdy dorazí Krthon, tak at si laskavě nechá poznámky o naší dělostřelecké tvrzi. Musí si předně uvědomit, že snaha průvodců něco dělat na pevnosti by byla, jenže, chybí finanční prostředky a hlavně ochota vedení muzea nás v tom podporovat. Takže s tím málem, co můžeme, se alespoň snažíme. Letos na podzim se udělalo zábradlí, které bohužel neodpovídá půdodnímu, ale alespoň něco, do podzemí pod srubem Jeřáb. Takže snaha jde, ale jde to pomalu. zdraví průvodci Pevnosti Dobrošov

2.4.2007  ::  poslal Čermák

Stránky o Březince a dalších objektech ve správě KVH Náchod najdete na www.brezinka.cz.

9.10.2006  ::  poslal Krthon

Březinka je super!!! Dobrošov by se měl stydět. Ať si z ní vezmou příklad!!

31.8.2006  ::  poslal dandula

Březinka je mekkou československé "BUNKROLOGIE",s originální výzbrojí kanonu "L1",a musím říci i profesionálními průvodci je nejlepším pevnostním muzeem u nás.

14.7.2006  ::  poslal JanW - Polska

Bardzo ładny i ciekawy schron. Dużo broni , którą można oglądać, dotykać. Warto przyjechać tu z Polski.

15.3.2006  ::  poslal Matěj a Vojta

Je to tam moc hezký, často tam jezdíme.

14.8.2005  ::  poslal MetalAngel

Jen tři slova: TOTÁLNÍ BUNKRÁCKEJ FETIŠ!

7.8.2005  ::  poslal Wespe

Březinka je super objekt, naprosto bez konkurence, nádherně zrekonstruovaná.

12.4.2005  ::  poslal Mirek

Více o Březince najdete na stránce www.brezinka.cz

6.4.2004  ::  poslal Fuky

Jako "další unikáty" bych uvedl například originální čerpadlo Royal.

6.4.2004  ::  poslal anonymous

Jsou už makety obou zvonů, vybaven kompletní výzbrojí (včetně originální L1) a mnoha dalšími unikáty.

Fotoarchiv TO Databáze GPS Mapa   Vytisknout

Předchozí objektZpět na seznam TODalší objekt

  Přihlášen: anonymni uživatel

  Přihlásit se

Seznam objektů | Komentáře | Vytisknout 

© 2001-2009 Bunkry.cz